Alternatif Stockholm Rehberi 3 İsveç Kraliyet Sarayı

Avrupa’nın en büyük ve en canlı saraylarından birine hoş geldiniz. Saray Isveç Kralın resmi ikametgahı ve kendi işlerini sarayında yönetirken sarayın büyük kısımı tüm yıl boyunca ziyaretçilere açıktır.

Kale, barok tarzında, daha genç olan Mimar Nicodemus Tessin tarafından inşa edilmiş ve bir Roma sarayı olarak tasarlanmıştır. Şato, geçit töreni şehre bakan ve küçük oturma odaları iç avluya bakan onbir kat üzerine yayılmış 600’den fazla odaya sahiptir.

Burada birçok gezilecek yer var ve doğal olarak tüm gününüzü alabilir. Aman ona göre planlayın. Ulusal Hükümet Hazinesi, kalenin ortaçağ tarihi hakkında Tre Kronor Müzesi ve muhteşem geçit odalarının bulunduğu Temsilcilik katları. Yaz aylarında, Gustav III’ün antik müzesi ve Kale Kilisesi de açıktır. Zaten satın alacağınız bilet Temsilci katlara (Representationsvåningarna,), Hazine Odasına ve Tre Kronor Müzesi’nde geçerli olacaktır. Yaz sezonunda Gustav III’ün antik müzesi de yer almaktadır.

Kraliyet cenaze kilisesi Riddarholmskyrkan’a ziyaret edebiliriniz.
Tabiki kralın İsveç genelinde bir çok sarayı var. İstersenız bu sarayların birinde de evlenebilirsiniz 🙂 daha fazla bilgi için buraya

Bu yazımda İsveç Kraliyet Sarayının yanı sıra kraliyet ailesine de değinmek istiyorum.

Bilginiz üzere İsveç yönetim şekli monarşidir. Bu, İsveç’in devlet başkanının kral olduğu anlamına gelir. Şimdi kralımızın adı Carl XVI Gustaf. Ama onun yönetimde gücü yok. İsveç’i yöneten Hükümet ve Parlamento’dur. Kral, yalnızca İsveç’in bir temsilcisidir. Diğer ülkelere gider ve liderleriyle tanışır. Ve eğer başka bir ülkenin lideri İsveç’e gelirse, o zaman kral olarak ülkesini temsil eder. İsveç’te, kral genelde ödül dağıtır. En ünlüsü muhtemelen Nobel Ödülüdür.

Günümüzde, İsveç’i temsil eden yalnızca Kral ve Kraliçe değil. Üç çocukları da kraliyet ailesi üyesidir. Taç Prensesin yani Victora kocası Prens Daniel de dahildir. Ve Prens Carl Philips’in karısı Prenses Sofia. Ancak Prenses Madeleine’in kocası Christopher O’Neill Prens olmayı reddetti.

Solliden KFAM Anna-Lena Ahlström kungahuset.se.jpg
İsveç Kraliyet Ailesi

Carl XVI öldüğünde, Kraliçe Prenses Victoria Kraliçe olucak o Ve öldüğünde, Prenses Estelle kraliçe olacak. İsveç monarşi olmaya bu şekilde devam edicek… Bilmeniz geren İsveç kralın hiç bir gücü yok.
Meclis, İsveç kralının her yıl ne kadar alacağına karar veriyor 2011 de her isveçli 6 kron ödemiş krallarının görevini yerine getirdiği için halkını temsil ettiği için. Bir çok kişi bunun boşuna masraf olduğunu düşünürken çoğundan fazla İsveçli kralları oldukları için gurur duyuyor . Bu arada İsveç kralın maaşı 120 000 000 ama vergisini veriyor 🙂
Bu arada kral ve kraliçenin de görülmesi geren çok güzel sarayları var umarım yakın zamanda ziyaret eder sizlerle paylaşırım.

Saray gerçekten sürprizler ve bir sürü detaylarla dolu. Umarım bir gününüzü buraya ayırıp bu deneyimi yaşarsınız.

İsveç ve isveçceye dair daha fazla okumak isterseniz lütfen buraya tıklayınız…

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.