Anne olmaya hazır mıyım?

Yıllardır çelişkimdir benim,-Anne olur mu benden ? ,Ya sıkılırsam bu işten,yok benden anne falan olmaz olsada kötü bir anne olur benden boşver ,önce koca bulmak gerek tabı !
Bazen tatlı bır bebek görür ,-Ay çok şeker bır tanede bende istiyorum ! dıyorum.

Bu çeliskiler bıtmedı yıllardır hele arkadaşlarımın,-Hadı ama kızım sende evlen bebek yap demelerı beni ıyıce baskıya sürükledı.Neyse kı bu kafa karışıklığını giderecek bir şey buldum. Kreşte çalışmak!

Kreşte çalıştığım bu son 6 ay rahatça söyleyebilirim ki,çocuk yapmak kolay ama bakmak öle kolay iş değil bildiğiniz üzere ama bunun cıddı bir iş olarak görmeyen sözde aıleler görüyorum.Hele de üniversite eğitimini almış kişilerde.Oda bilmiyor hazır mı vücüdu,bedeni,kalbi gerçekten hazır mı bır çocuğun sorumluluğunu almaya..Birde erken yaşta doğuranlar var işi,gücü,eğıtımı yok…Olan bitenlerden en ufak fikri yok! Bunu düşündükçe zaten neden bu kadar sorunlu bıreyler yetiştiğimizi anlıyorum.

Artık zaman değişiyor.Hala eskı kafalı vucuduna kendısıne saygısı olmayan kadınları gördükçe utanıyorum,sinirleniyorum ! Sadece doğurmak mı iş ? Ya sonrası ? Bır çocuğa cahıllıgınden başka ne verebılırsın kı ? Türkıye ve İsveç te durum aynı..belkı tek fark Isveçte devlet çocuğunuzun maddı ıhtıyaçlarını karşılaması ama manevıyatını doyuracak bır aıle veremıyor tabı kı…
Sakin kalıp gelecekteki çocuklarımız ve kendimiz için en iyisini isteyelim..

En kommentar Lägg till din

  1. Neslihan skriver:

    mail adresime dönüş yapabilir misiniz ? YouTube da mail adresinizi göremedim.

    Gilla

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.